Niklas Sjöfors

Råvaruchef

Tel: 010-199 85 57

Mobil: 070-508 78 69

niklas.sjofors@bergstimber.se

Henrik Egnell

Platschef Bitus

Tel: 010-199 85 82

Mobil: 070-590 01 35

henrik.egnell@bergstimber.se

Patrik Larsson

Platschef Vimmerby/Mörlunda

Tel: 0492-283 03

Mobil: 070-336 61 46

patrik.larsson@bergstimber.se

Maria Berggren

Personalchef

Tel: 010-199 85 60

Mobil: 072-080 88 33

maria.berggren@bergstimber.se

Jörgen Karlsson

Finanschef

Tel: 010-199 85 54

Mobil: 072-741 61 67

jorgen.karlsson@bergstimber.se

Lars Matsson

Ekonomichef

Tel: 010-199 85 08

Mobil:

lars.mattsson@bergstimber.se

Helena Fransson

Löneadministration/Ekonomi

Tel: 010-199 84 04

Mobil:

helena.fransson@bergstimber.se

Elin Bard

Assistant Controller

Tel: 010-199 85 13

Mobil:

elin.bard@bergstimber.se

Yvonne Perfect-Engborg

Assistant Controller

Tel: 010-199 85 61

Mobil:

yvonne.perfect-engborg@bergstimber.se

Anders Melkersson

Råvaruinköpare

Tel: 0490-343 90

Mobil: 070-510 91 27

anders.melkersson@bergstimber.se

Ulf Karlsson

Råvaruinköpare

Tel:

Mobil: 073-030 79 78

ulf.karlsson@bergstimber.se

Erland Fallemark

Råvaruinköpare

Tel: 010-199 85 12

Mobil: 070-268 75 54

erland.fallemark@bergstimber.se

Carl-Wiktor Svensson

Råvaruinköpare

Tel: 010-199 85 55

Mobil: 070-231 78 19

carl-wiktor.svensson@bergstimber.se

Mats Holm

Råvaruinköpare

Tel: 010-199 85 62

Mobil: 070-584 96 00

mats.holm@bergstimber.se

Kent Holmqvist

Råvaruinköpare

Tel: 010-199 85 64

Mobil: 070-295 58 57

kent.holmqvist@bergstimber.se

Dan Sävenryd

Råvaruinköpare

Tel: 010-199 85 63

Mobil: 070-606 93 76

dan.savenryd@bergstimber.se

Björn Gunnarsson

Råvaruinköpare

Tel: 010-199 85 68

Mobil: 072-402 89 95

bjorn.gunnarsson@bergstimber.se

Andreas Strand

Råvaruinköpare

Tel: 0471-483 08

Mobil: 073-270 08 14

andreas.strand@bergstimber.se

Gustav Grybäck

Råvaruinköpare

Tel: 010-199 85 56

Mobil: 072-080 88 40

gustav.gryback@bergstimber.se

Peter Nilsson

VD och Koncernchef

Tel: 010-199 85 04

Mobil: 070-315 09 27

peter.nilsson@bergstimber.se

Per-Åke Bergh

Försäljningschef

Tel: 010-199 85 05

Mobil: 073-673 61 16

per-ake.bergh@bergstimber.se

Jonny Andersson

Produktchef/Försäljning

Tel: 010-199 85 07

Mobil: 070-628 68 24

jonny.andersson@bergstimber.se

Per Möcander

Försäljning Svensk industri, Danmark, Mellanöstern/Nordafrika

Tel: 010-199 84 11

Mobil: 070-245 86 10

per.mocander@bergstimber.se

Christopher Josefsson

Försäljning Benelux, Tyskland, Polen, Sverige

Tel: 010-199 84 43

Mobil: 070-397 54 04

christopher.josefsson@bergstimber.se

Patrik Ivarsson

Innesälj/planering

Tel: 010-199 85 18

Mobil: 076-677 28 99

patrik.ivarsson@bergstimber.se

Ken Johansson

Innesälj/Planering

Tel: 0471-73 52 03

Mobil: 070-190 69 29

ken.johansson@bergstimber.se

Kristian Andersson

Innesälj/planering

Tel: 010-199 85 71

Mobil: 073-270 61 58

kristian.andersson@bergstimber.se

Pia Nilsson

Fakturering/administration

Tel: 010-199 84 84

Mobil:

pia.nilsson@bergstimber.se

Anneli Hultman

Fakturering/säljadministration

Tel: 010-199 85 09

Mobil:

anneli.hultman@bergstimber.se

Silva Holmqvist

Fakturering/administration

Tel: 0471-73 52 01

Mobil:

silva.holmqvist@bergstimber.se

Rose-Marie  Handberg

Försäljning

Tel: 010-199 85 73

Mobil: 070-694 25 49

rose-marie.handberg@bergstimber.se

Patrik Siljemark

Platschef Broakulla/Gransjö/Orrefors

Tel: 010-199 84 01

Mobil: 070-397 57 14

patrik.siljemark@bergstimber.se

Roger Eckerstig

Teknisk chef

Tel: 010-199 85 28

Mobil: 072-216 68 28

roger.eckerstig@bergstimber.se

Anders Johansson

Arbetsledare

Tel: 010-199 85 19

Mobil:

anders.johansson@bergstimber.se

Arne Martinsson

Arbetsledare

Tel: 010-199 84 08

Mobil:

arne.martinsson@bergstimber.se

Helle Thorwaldsson

Produktionsplanering/Miljö

Tel: 010-199 85 83

Mobil:

helena.thorwaldsson@bergstimber.se

Andreas Ingvarsson

Arbetsledare

Tel: 010-199 84 42

Mobil: 072-050 44 51

andreas.ingvarsson@bergstimber.se

Göran Gunnarsson

Arbetsledare

Tel: 010-199 84 61

Mobil: 070-555 00 93

goran.gunnarsson@bergstimber.se

Marcus Olsson

Produktionsplanerare

Tel: 010-199 84 03

Mobil: 076-677 28 97

marcus.olsson@bergstimber.se

Andreé Wee-Ellis

Produktionsplanerare

Tel:

Mobil: 070-229 21 22

andree.wee-ellis@bergstimber.se

Johan Eliasson

Kvalitets- och miljöansvarig

Tel: 010-199 84 86

Mobil:

johan.eliasson@bergstimber.se

Johnny Jonnson

Produktionsplanerare

Tel: 010-199 84 85

Mobil: 072-745 18 14

johnny.jonsson@bergstimber.se

Johan Brorsson

Produktionsansvarig såg/timmerplan

Tel: 010-199 84 88

Mobil:

johan.brorsson@bergstimber.se

Per Lundberg

Produktionsansvarig justerverk/tork

Tel: 010-199 84 81

Mobil: 070-605 26 91

per.lundberg@bergstimber.se

Thomas Nilsson

Underhållschef

Tel: 010-199 84 06

Mobil: 073-350 31 60

thomas.nilsson@bergstimber.se

Mikael Berglund

Underhållsansvarig

Tel: 010-199 84 68

Mobil: 070-581 67 11

mikael.berglund@bergstimber.se

Thomas Gunnarsson

Underhållsansvarig

Tel: 010-199 84 87

Mobil:

thomas.gunnarsson@bergstimber.se

Anders Jansson

IT-chef

Tel: 010-199 85 77

Mobil: 073-334 47 72

anders.jansson@bergstimber.se

Robert Elgan

IT System Råvara

Tel: 0471-483 20

Mobil: 070-600 10 55

robert.elgan@bergstimber.se

Anna Wahlqvist

Råvaruadministratör

Tel: 010-199 85 66

Mobil:

anna.wahlqvist@bergstimber.se

Linus Swanberg

Logistikansvarig

Tel: 010-199 85 52

Mobil: 070-277 40 24

linus.swanberg@bergstimber.se

Matilda  Svensson

Löneadministratör

Tel: 010-199 85 76

Mobil: 076-838 04 00

matilda.svensson@bergstimber.se

Sofia Fasth Johansson

Kommunikatör

Tel: 010-199 85 06

Mobil: 072-080 88 48

sofia.fasth-johansson@bergstimber.se

Sofie Madenäng

Ordermottagare

Tel: 010-199 85 74

Mobil:

sofie.madenang@bergstimber.se

Lotta Hemmingsson

Administration

Tel: 010-199 84 83

Mobil:

lotta.hemmingsson@bergstimber.se